Погледнете како помина предизвикот во кој учествувале Џокович

11 април, 2020
насловна

Новак Џоковиќ го исполни ветувањето и одговори на предизвикот што му го постави Енди Мареј.

Имено, британскиот тенисер и неговата сопруга, на социјалните мрежи, започнаа нов предизвик кај тенисерите.

Тој дури и 100 пати разменувал удари на тениски топки со сопругата Ким Сирс!

– Овој предизвик го испраќам до сите тенисери, но и до моите фанови. Сакајте го предизвикот! Немаше расправии при снимањето на овој клип. Иако мислам дека последниот удар ми беше насочен кон главата. Уживајте. Јас не сум единствениот што би сакал да ги видам Мирко и Роџер како удираат топки заедно! – напиша првиот светски рекет на Инстаграм.
Шкотланѓанецот го означи и Новак Џоковиќ, а Србинот веднаш го приафти повикот. Тој му стави до знаење на Мареј и неговата сопруга: „Предизвикот е прифатен“, напиша Ноле, обележувајќи ја Јелена. Дека не биле само празни зборови го потврдува и ова видео.