Погоден е во вратот и рамената од огнено оружје. Славниот рапер почина по нападот! (ФОТО)

21 јуни, 2020
јххгхх

Познатиот рапер Trej Sevidž е убиен додека возел во Чикаго, јавуваат странските медиуми. Тој имаше 26 години и се движеше на југ, според локалната полициска администрација.

„Тој се движеше во правец на југ кога непознат криминалец пукаше во него“, објави британскиот медиум во изјавата:

„Жртвата беше застрелана во вратот и рамената и се судри со три паркирани автомобили откако беше удрен“

View this post on Instagram

😈

A post shared by Tray Savage (@traysavageglo) on