Поранешните партнерки на Џони Деп нема да сведочат против него

17 јули, 2020
jonnnn

Поранешните партнерки на актерот Џони Деп, Ванеса Парадис и Винона Рајдер, повеќе нема да бидат повикани да сведочат во судската постапка што ја иницираше Деп против „Весниците на групните“, поради наводите на британскиот таблоид „Сонце“ дека извршил насилство врз неговата поранешна сопруга Амбер Херд, објави Ројтерс.

Во својата писмена изјава, американската актерка Винона Рајдер напишала дека Деп „никогаш не бил насилен и груб“ кон неа, а француската пејачка Ванеса Парадис напиша дека Деп е „нежен, грижлив, дарежлив и ненасилен човек и татко“.

Поранешните партнерки на Деп, Винона Рајдер и Ванеса Парадис требаше да сведочат пред Врховниот суд, но адвокатот на актерот Дејвид Шерборн изјави денеска дека нема потреба од тоа, бидејќи таблоидот The Sun, по пишаните изјави на Рајдер и Парадис, не ги оспорува тврдењата на Деп дека никогаш физички не ги нападнал.

Деп одлучно ги негираше обвинувањата на таблоидот, кој во текстот објавен во 2018 година го означи како „насилник на сопругата“ и поднел тужба и против The Sun и главниот уредник Дeн Вутон.

За време на судењето, Херд треба да сведочи и да ја претстави својата верзија на настаните пред судот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi