Послаби за 68 килограми: 10 познати дами кои изненадија од резултатите по диетата!

7 јуни, 2020
слаби

За да ја намалите тежината треба да ги промените нездравите навики, а не водите диета, се согласуваат нутриционистите. Бројни познати дами кои низ целиот живот ја водат битката со килограми, биле сведоци на ова.

Актерката Кирсти Алеј и светски познатата Опра Винфри се жртви на ефектот на диети. Двете познати дами знаеја како да ги следат модерните правила на диета, да изгубат 20 до 30 килограми за кратко време, а потоа повторно да ги вратат назад.

Но, тие не се најголемите носители на рекорди во губење на тежината кај познатите дами. Медиумите веќе некое време се фасцинирани од големата трансформација на британската пејачка Адел, која изгуби 45 килограми благодарение на диетата Сирдфуд.

Драматично слабеење имаа и телевизискиот продуцент Шонда Римс и актерката Габури Сидибе, кои загубија дури 68 килограми.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии и видете ги 10те носители на рекорди од светот на шоубизнисот во губење на тежинат.