Последните две години водеше тешка борба: Малку недостасуваше Џенифер Анистон да каже збогум на Холивуд!

29 септември, 2020
џенифер

Последната изјава на Џенифер Анистон ги изненади нејзините најголеми обожаватели, бидејќи таа  размислувала да го напушти Холивуд откако еден од нејзините нереализирани проекти  го испушти животот од неа

Зборувајќи на подкастот без Smartless со Џејсон Бејтмен, Шон Хејс и Вил Арнет, Џенифер Анистон многу ги изненади, но и целата јавност со нејзината изјава дека размислува да го напушти Холивуд откако нереализираниот проект ја „потроши целата нејзина енергија“.

51-годишната актерка последните две години интензивно размислуваше за напуштање на филмската индустрија, но и дека би сакала да проба да режира во иднина.

„Морам да признаам дека во последните две години ми се вртат такви мисли, што никогаш порано не ми се случило“, рече Џенифер Анистон, додавајќи дека по соработката со Рис Витерспун на серијалот Епл ТВ + 2019 „Утринското шоу“ интензивно размислувајќи за напуштање на Холивуд.

‘Тоа беше откако завршив со снимањето и кога помислив,‘ Леле, ова беше навистина …. ова беше навистина „цицање живот од мене“ и не сум сигурен дали ова е нешто што ме интересира повеќе. Тоа е необјавен проект, во кој многумина сме учествувале и по кој секогаш велите дека нема да го сторите тоа повеќе “.

Како што откри, сценариото не беше готово и таа беше „заглавена“ во сè дури три месеци. За среќа на сите нејзини обожаватели, таа не ја спроведе својата одлука до крај, па сега со нетрпение ги очекуваат нејзините нови филмови.