Потресна животна приказна: Со депресија се борев од 7 годишна возраст, смртта ми изгледаше како единствен излез

20 август, 2020
klm

Поранешната sвезда од сериите „Дизни“, Деми Ловато, имаше многу тешко детство, и последици од насилен татко. И покрај големата слава што ја стекна, таа не успеа да се спротивстави на пороците, па животот и беше во опасност неколку пати.

Пејачката имала само 10 години кога ја добила својата прва телевизиска улога, а токму таа популарност ја стекнала додека го снимала шоуто што ги донело нејзините проблеми на училиште. Нејзините врсници, вели таа, биле крајно значајни за неа.

“Кога имав 12 години, на училиште беше потпишана петиција за да ме охрабрат да се самоубијам. Тие ми викаа домаќинка и ми рекоа дека сум дебела и грда. Знам дека не требаше да ги слушам, но си земав на срце. Јас дури и помислив дека немам пријатели само затоа што сум дебела “, рече Деми во интервјуто.

Неколку пати беше на рехабилитација, во центарот на која стана косопственик. За време на концертот во центарот Барклис во Бруклин, пејачката наместо да пее нова песна, зборуваше за кризите низ кои поминуваше. Таа призна дека размислувала за самоубиство кога имала седум години и дека се бори против биполарно растројство, алкохол и дрога. „Смртта ми се чинеше како бегство од болка. Бев фасцинирана од смртта“.


Сето тоа кулминираше во јули 2018 година, кога се предозираше во својата вила, иако неколку месеци порано на концерт во Њујорк, им се пофали на фановите дека 6 години била чиста. Таа успеа да се извлече од таа тешка состојба и признава дека е трезна уште од напуштањето на клиниката и дека не подлегна на пороците. „Јас сè уште се борам со депресија и биполарно растројство и ќе биде така до крајот на животот. На мене е само да направам најдобро што можам и да се грижам за себе“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris