Познатата Барбaра наполни 78 години: Клонирала куче, го променила своето име, имала афера со принцот Чарлс

25 април, 2020
profimedia-0330651415-830x0

Пејачката, актерка, режисерка и текстописец, Барбра Стрејсенд има 78 години.

Родена е на 24 април 1942 година во Бруклин во едно еврејско семејство. Петнаесет месеци подоцна, нејзиниот татко почина од мозочен удар и семејството се втурна во сиромаштија. Како тинејџерка стана пејачка во ноќните клубови.

Таа има добиено два Оскари, осум Греми, четири Еми, Награда за Тони, Награда на Американскиот филмски институт и Награда Пебоди.

Што се однесува до нејзиниот љубовен живот, од 1963 до 1971 година нејзиниот прв сопруг беше актерот Елиот Гулд (81).

Тие имаат едно дете, син на Jејсон Гулд (53), кој го глумеше во  филмот  „Господарот на плимата и осеката“.

Таа се омажи за својот втор сопруг, актерот Џејмс Бролин (79) на 1 јули 1998 година.

Инаку, славната пејачка, наводно, побарала развод од сопругот Џејмс Бролин под сомнение дека има афера со актерката родена во Србија, Стен Катиќ.

Пред шест години се шпекулираше дека бракот на Барбра Стрејсенд и нејзиниот сопруг Џesејмс Бролин е на крај, бидејќи пејачката се сомневаше дека нејзиниот сопруг ја измамил со реномираната српска актерка Стен Катиќ.

Џејмс и Стана, наводно, флертувале на сетот на серијалот „Замокот“, а Барбра е лута затоа што, според National Enquirer, таа се сомнева дека имало нешто повеќе меѓу нив, па веднаш побарала развод.


Таа ги смееше фановите ширум светот кога го обвини американскиот претседател Доналд Трамп (73) дека е дебела. Неговото однесување го предизвикува нејзиниот стрес, па таа се утешува со храна.

„Кога ќе видам што работи во утринските вести, веднаш јадам еден куп палачинки од јаворов сируп“, напиша на Твитер.

Инаку, таа неодамна призна дека е љубовница на принцот Чарлс со години. Тие се запознале во 1994 година кога таа настапила за неговата добротворна организација во Лондон.