14 август, 2020

Овој „детаљ“ баш и немаше потреба да го видиме

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли (45) е меѓу најубавите жени во светот и секогаш е во непогрешливи, едноставни комбинации на облека, но и неа може да и се случи да налета на некоја „грешка“.

Убавата Анџелина беше фотографирана додека уживаше во слободното време со нејзиниот син Пакс, а тие беа фотографирани додека си одеа од еден ресторан во Холивуд.

Анџелина и Пакс носеа заштитни маски, а телохранителот цело време беше со нив, исто така со маска.

За оваа пригода, актерката беше во долг лелеав бел фустан и папучи со ниска потпетица, што одговараше со бојата на ременот, додека исто така, носеше бела торба „Christian Dior“.

Иако е елегантна и дотерана, едноставна и гламурозна, како и секогаш, еден детаљ ја „промаши“, а станува збор за валканите стапала кои беа јасно видливи кога зачекори.

Покрај тоа, нејзините брадавици беа јасно исцртани, но тоа сигурно не е нешто на што нејзините обожаватели би и замериле. Напротив.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Прекрасната Анџелина е како ангел во бело, сè додека не се сврти и не „ѕиркаат“ валканите стапала
Горе