Преубавата Кендал Џенер ужива со својот избраник-Романсата со НБА ѕвездата цвета!

29 мај, 2020
kendal

Кендал никогаш не била повеќе заљубена!

Еден од најплатените модели во денешно време, Кендал Џенер, ужива во врска со ѕвездата на НБА, Девин Букер.

Веќе еден месец се шпекулира дека двајцата се во врска, а Кендал сега ги „загреа“ тие озборувања тие беа фотографирани додека се возеа околу Лос Анџелес во нејзиниот скап мерцедес.

Кендал и Девин, наводно, се поврзале на романтичен начин, откако заедно заминале на кратко патување заедно  минатиот месец, за време на пандемијата на корона вирусот.

View this post on Instagram

1 week as a blonde, remember?

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on