Принцот Хари беше црна овца во семејството и пред Меган Маркл! Еве за што го обвинуваа!

2 декември, 2020
mkd-451864


Во секоја генерација на британското кралско семејство има по еден член кој е наречен „бунтовник“. Во времето на принцот Чарлс тоа беше неговиот помлад брат, принцот Ендру, додека во времето на кралицата тоа беше нејзината сопствена сестра, убавата принцеза Маргарет. Принцот Хари порано бил нарекуван „бунтовник“ или „плејбој“, кој не може да се смири, што значи дека во минатото им задавал многу главоболки на таткото и бабата.

Принцот имаше тенденција да излегува со актерки, и покрај фактот што повеќето од овие врски беа краткотрајни и тие не беа толку заинтересирани за британските медиуми како што беа за Меган. Кралските членови на шега велеа дека му забрануваат да излегува со актерки, па дури и неговиот дедо, принцот Филип, кој беше познат како ‘плејбој’ и покрај бракот со кралицата Елизабета. „Човек се забавува со актерки и не се жени со нив“, наводно рекол принцот Филип.

Значи, кога принцот Хари излезе јавно признавајќи дека е со Меган Маркл, тоа беше голем хит за медиумите затоа што ова беше нешто како голем „бунтовнички“ потег на принцот Хари. Пошокантно од ова е минатото на Меган Маркл. Се покажа дека актерката е разведена и има практично идентичен живот во споредба со Валис Симпсон, жената која предизвика абдикација на кралот Едвард VIII.

Затоа британското кралско семејство веруваше дека ова е уште една краткотрајна врска на принцот Хари. Прво, тие не очекуваа дека ќе трае, а камоли парот на крајот да се венча, и второ, тие не очекуваа дека Хари ќе отиде толку далеку што ќе го напушти семејството.

Приказната за принцот Хари и Меган Маркл тесно потсетува на односот на кралот Едвард VIII. и Валис Симпсон, и двата парови се споредуваат едни со други во неколку наврати. На пример, и Волис Симпсон и Меган Маркл се Американки и веќе биле во брак пред да се заљубат во кралските членови на британската монархија. Иако разделбата на Хари и Меган Маркл од британското кралско семејство не беше толку драматична како во случајот на Едвард и Валис, двајцата сепак се погрижија да заминат со стил.


Причините за заминувањето на војводата и војвотката од семејството не се познати, но за тоа е обвинет медиумскиот третман на Меган Маркл. Во секој случај, изјавата дадена во тоа време од страна на принцот Хари наведува дека им требале месеци да одлучат да го напуштат кралското семејство. Но, едно е сигурно – Меган не седнала со британското кралско семејство од првиот ден, а Хари уште пред Мегзит покажа дека е бунтовник во бракот со Меган. Затоа некои експерти сметаат дека Хари се оженил со Меган помалку од чиста љубов, а повеќе затоа што сакал да се соочи со своето семејство кое премногу го контролираше неговиот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris