„Принцот Хари се продаде на тие кои ја претставија неговата мајка како болна луда жена“

16 ноември, 2020
чарлс

Фановите на кралското семејство, особено британското, се потресоа од новите епизоди од серијата Crown каде се прикажани животите на припадниците на династијата Windsor.

Новите епизоди се многу интересни за гледачите бидејќи приказната се врти околу Чарлс и Дајана и сите скандали што се случиле во кралското семејство во текот на осумдесеттите години.

Серијата ја прикажува борбата на принцезата Дијана со булимијата, но и со бројните други ментални потешкотии.

Ова го поттикна Пирс Морган, познат британски новинар, да напише колумна во која тој го напаѓа принцот Хари затоа што им ја продал душата на ѕeверовите каде ја прикажуваат неговата мајка како болна лудачка, а татко му како бездушно чудовиште.

„Дајана е прикажана во серијата Crown како наивна, мизерна, емоционално нестабилна, болна жена, а Чарлс како кисел, одвратeн и гаден човек“, пишува Морган.

Хари неодамна потпиша договор вреден милион долари со Netflix.

“Хари дефинитивно нема револт кон Netflix кој пред милиони му го срамоти семејството. Тој исто така потпиша мултимилионски договор со таа куќа со сопругата и практично ги зема парите што ги заработиле преку клеветење на неговата мајка. Во исто време, тој е многу лут на новинарите кои немаат почит према неговата сопруга и мајка“, вели Морган, кој нема симпатии кон кнежевиот пар.

Тој во текстот додаде дека целото кралско семејство, освен Хари, е згрозено од она што го виделе во наведената серија. Тој наведува дека генерациите ќе го паметат Windsor според она што ќе го видат во серијата на Netflix.

Хари требаше да знае за каква серија станува збор пред да го потпише договорот со Netflix затоа што пред мајка му, страдала и неговата баба и многуте од кралската фамилија“, вели Морган.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi