Принцовите Хари и Ендру планираат да му се одмаздат на кралското семејство!

12 октомври, 2020
хари и андреј

Дуо кое неколку пати се најде во скандалите!

Кога ќе се споменат скандалите на кралското семејство, имињата што прво мора да ги запомните се принцот Хари и принцот Ендру, кои се главни протагонисти на ваквите вести во последно време. Помладиот принц е во центарот на скандалот за сè што се случи по неговото заминување со сопругата Меган и едногодишниот син Арчи, додека овој постар принц падна во посериозни проблеми поврзани со сексуалните односи со малолетничката. Со оглед на тоа што подоцна наидоа на осуда од другите членови на семејството, според американските медиуми, принцовите се подготвени за одмазда.

Покрај подготовката за одмазда за целото семејство, нивната главна цел е да ги спречат нивните браќа, принцот Вилијам и принцот Чарлс, да го заземат тронот на кралицата Елизабета. ‘Известете дека притисокот за укинување на кралството на британското семејство расте. Најголеми причини за тоа се принцот Хари и принцот Ендру. Сè што направија на ова семејство е поразително “, објавија медиумите. Токму затоа што се сметаат за виновни, принцовите не сакаат да се откажат, но се подготвени да направат се за, доколку бидат уништени, да го уништат целото семејство.


Оваа вест доаѓа откако веќе некое време беше напишано дека Хари и Меган подготвуваат одмазда. Тоа е лансирање на документарец што ќе ја покаже вистинската вистина зад сите настани откако Меган влезе во семејството. Имено, станува збор за закана вредна 475 милиони куни, која наводно пристигнува во форма на документарен филм на Нетфликс, кој ќе ги открие сите тајни на односот на кралското семејство со неа, но и со покојната принцеза Дијана.

‘Тие сметаат дека ова е огромен удар врз целото семејство. Иако ова може да биде еден вид утеха за Меган, ова е голем пораз за Вилијам “, изјави неодамна анонимен извор. Заедно со двајцата, се чини, е лут и бесен и принцот Ендру, кому му е забрането да настапува во јавност од споменатиот скандал.

Да потсетиме, аферата за која тој се повлече од кралските должности и се повлече од јавноста избувна по едно телевизиско интервју во кое тој не ги осуди соодветно постапките на починатиот Џефри Епштајн, кој беше обвинет дека бил сексуален предатор пред неговата смрт. Напротив, сопнатиот принц го бранеше нивното пријателство на општо зачудување на јавноста, без да покаже тронка емпатија кон жртвите на Епштајн. Покрај тоа, тој е обвинет за сексуален однос со 17-годишно девојче кое го основал обвинетиот американски бизнисмен.