Пронашла стара фотографија со еден од денес најзгодните актери, дали знаете за кого станува збор?

29 април, 2020
Naslovna

Манекенката Каприс Бурет се пофали дека ги чистела фиоките околу куќата и нашла фотографии од минатото додека глумела во серијата „Baywatch“. Меѓу другите, таа се најде на фотографиите со еден од најжешките актери денес,Џејсон Момоа.

Според „Дејли меил“, Каприс и Џејсон во тоа време многу биле  блиски, за што сведочат многу нивни колеги на сетот.

“Беше навистина жешко меѓу нив. Џејсон и Каприс се запознаа во серијалот на популарната серија кога замина Памела Андерсон. Нејзината мајка го обожаваше Џејсон и ги навивала за да станат пар”, вели извор близок до Каприс.


Џејсон во тоа време имал 21 година, додека манекенката имала 29 години. Според нивните колеги, сè уште е јасно дека Џејсон ги сака постарите девојки, па не е изненадувачки што тој бил вљубен во неа. Манекенката одлучи дека улогата не е за неа и се откажа брзо, а многумина велат дека ова е нејзината најголема грешка во нејзината кариера, за која е свесна. Џејсон Момоа денес е во брак со Лиза Бонет, а парот има две деца.