Ребел Вилсон ги откри вежбите со кои ослабела 28 килограми за една година!

3 декември, 2020
rw


Покрај тренингот со висок интензитет и вежбите за мобилност, Вилсон го истакна пешачењето како особено важен дел на нејзиниот процес на слабеење.

Актерката и продуцентка Ребел Вилсон (40), која публиката можеби ја памети најдобро по улогата на дебела Ејми во музичката комедија Pitch Perfect и глумеше во реномираниот филм Jojo Rabbit, ја прогласи 2020 година за година на здравје и изгуби дури 28 килограми за една година. Ребел има навика да посвети една година на една цел.

Таа го сподели своето искуство за слабеење со своите следбеници и обожаватели на социјалните мрежи. „Знам дека сум во привилегирана позиција, имам пристап до навистина неверојатни лични тренери. Но, сакам да знаете дека најважната вежба што ја правев беше пешачење. Без оглед на патувањата, секогаш одвојував време да пешачам. Покрај тоа што е бесплатно и безбедно, пешачењето е најдобриот начин за мене, за мојот тип на тело, да ги метаболизирам мастите. Пешачам по еден час секој ден и за мене е идеално, ако не можете да одвоите толку време, запомнете дека е важно да се движите“, додаде таа.


Со тренинг секој ден и пешачење во текот на целата година, Вилсон ги известуваше фановите за нејзиниот напредок на Инстаграм. Покрај пешачењето, таа побарала помош и од лични тренери Гунар Петерсон и Џон Кастан Ацер. Ацер се огласи за фитнес рутината на глумицата, што вклучуваше интервален тренинф со висок интензитет (HIIT) за вежбање, обука за отпор и денови на опоравување. Тој откри како изгледа нејзината типична фитнес недела:

Таа сè уште повремено има потреба да го задушува незадоволството со повеќе храна. Во своето видео на Инстаграм, Вилсон откри што ја мотивирало да започне да слабе. Актерката призна дека страда од компулсивно прејадување со кое ги потиснала своите неисполнети емотивни потреби. Таа призна дека сепак повремено се бори со тоа. „Старите обрасци пак се појавуваат“, рече таа. „Можеби не секој ден, но ако сум загрижена, ми паѓа на ум начинот на кој можам да се утешам со храна. Тоа не е нешто што така одеднаш ќе исчезне, тоа е нешто што треба да го управувам, движејќи се напред.”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris