Ричард Гир со жената му посреќни од било кога :) Да не има Корона некоја врска со ова?

1 април, 2020
Ricard Gir

Таа има 37 години, а тој има 71 година. Тие неодамна добија бебе. Тие се сакаат и не ја кријат својата среќа. На прашањето дали е исплашена од разликата во годините, таа одговара: „Нема причина, ние се сакаме и тоа е најважното нешто. Тој ми вети барем уште 20 години среќа и јас му верувам“.

Кога ќе го погледнете среќното лице на 69 годишниот американски актер Ричард Гир и неговата триесет и петгодишна драга, ќе разберете зошто овој пар е посебен. Тие се создадени да бидат заедно!

Парите не носат среќа. Голем број неуспешни бракови на славни личности се доказ за тоа. Само личност која вистински ве сака и кого навистина ја сакате може да ви даде вистинска среќа.

Приказната за актерот Ричард Гир ја потврдува оваа вистина. Оваа посебна жена, за него беше новинарка Алехандра Силва. Тие се венчаа и се сакаат како од првиот ден.

Ричард Гир не е срамежлив кога станува збор за љубовта. Па така, на доделувањето на наградите „Златни глобуси“ во 2019 година, тој излезе на сцената и само рече два збора, „Те сакам“, обраќајќи се на неговата сопруга.

Како започна сето тоа?

Нивното запознавање беше повеќе од романтично. Како што кажал Ричард Гир, „Сето тоа започна многу едноставно. Нѐ запозна еден заеднички пријател. Алехандра ми рече:„Здраво!“ И тогаш, како да се распадна светот. Никогаш не сум доживеал таква привлечност во мојот живот. Не можевме да го тргнеме погледот подалеку од едни од други. Се гледавме еден во друг цела ноќ…”

“Признавам, имав секакви љубовни приказни. Поголемиот дел од нив започнувале многу напорно; моравме да поминеме заедно низ многу тешкотии и сомнежи”, се сеќава Алехандра.

„Се сеќавам дека морав да работам напорно за да успее врската. И тогаш, кога го запознав Ричард, сè започна брзо да се одвива. Најпрво, имав сомнежи. Се двоумев. И тој не. Ричард беше 100 % сигурен дека е судбина. Подоцна сфатив дека двајцата на прв поглед почувствувавме дека ќе бидеме заедно“.

Наскоро Ричард и Алехандра се венчаа. Тоа се случи на ранчот на актерите, минатиот април. Свадбата беше многу скромна.

„Оттогаш се сакаме сѐ повеќе“, вели Алехандра.

Парот многу сакаше бебе и тоа се случи. Ричард Гир одби две многу интересни понуди за филм за  сите да бидат заедно со неговата бремена сопруга. Двојката помина многу време заедно, па дури и отидоа да го посетат Далај Лама. Идната мајка објави фотографија на социјалните медиуми на која гуру го благословува бебето.

Ричард Гир имал 69 години и Алехандра 35 години, кога нивниот син се родил во Њујорк.

И на двајцата ова им е второ дете затоа што Гир има осумнаесетгодишен син Хомер, додека таа има шестгодишен син.

Како го одржуваат љубовниот жар?

Ричард Гир и кажува на својата жена секој ден колку му значи:

„Тој ме прашува секој ден: Што би те израдувало денес“, вели Алехандра. „Па, како да не се чувствувам како да сум во бајка по овие зборови?”

И тоа не е сè: Секој ден Гир составува песна за својата сакана Алехандра.

“Како да не бидам среќен со таква жена? Јас сум во брак со најубавата, најшармантната, интелигентна, чувствителна, весела, трпелива и способна жена! Таа никогаш не поминува покрај туѓата несреќа! Таа секогаш се стреми да помогне, утеши. А тек каква салата подготвува. Ништо повкусно не сум пробал во ниту еден ресторан во светот“, Ричард Гир ја пофали неговата сопруга.

Раѓањето на заедничко дете дополнително ја зајакна нивната врска.