Рики Мартин објави фотографии со пет месечниот син: Еl bebé de la casa :)

10 април, 2020
riki martin

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Џуан Јосеф добија уште едно бебе во октомври минатата година. 48-годишната ѕвезда сега објави фотографии од 5-месечниот син Рен како си игра со прекривката.

На втората фотографија се гледа дека момчето веќе има две долни забчиња.

„Ова е Рен Мартин-Јосеф. Бебето во куќата, напиша гордиот татко кој со својот сопруг го одгледува и 15-месечно девојче Лусија и 11-годишните близнаци Матео и Валентин.

View this post on Instagram

Nuestro hijo Renn Martin-Yosef ha nacido. #elbebéhanacido

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Парот позираше со нивниот новороден син во октомври 2019. година и сѐ досега не го покажаа повторно пред јавноста.