Сѐ што треба да знаете за движењето #FreeBritney

19 јули, 2020
FDFDF


Во 2008 година, по јавниот нервен слом, Бритни беше хоспитализирана и под психијатриски надзор, додека со финансиите управуваше нејзиниот татко и менаџер Џоди Монтгомери, кој ја презеде улогата во 2019 година, за хонорар од 1,1 милиони долари годишно. Во текот на изминатите 12 години, Бритни Спирс објави четири албуми, организираше изложба на нејзините слики во 2018 година. Таа продала една од нив за десет илјади долари, а ги исплатила парите за да им помогне на жртвите од вооружениот напад во Лас Вегас, што се случи во 2017 година. Бритни исто така беше член на жирито на светски познатата програма за таленти шоуто X Factor, и лансираше парфеми и модни производи. По нервниот слом во 2008 година, Бритни беше спречена да направи многу работи – возење автомобил, гласање, мажење, да има повеќе деца, да троши свои пари, а нејзиниот живот целосно го водеше нејзиниот татко.


Движењето #FreeBritney се појави како реакција од нејзините загрижени обожаватели, а на нив им се придружија и јавни личности како што се Мајли Сајрус и Рајс Мекгоуан. Целта на ова спонтано движење е да бара правда за „поп-принцезата“ Бритни Спирс, која со години заработува пари со кои не може да располага, туку добива неделен додаток од своите старатели, така што таа не може да донесе свои одлуки или да се грижи за себе.

View this post on Instagram

🌺🌺🌺

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on


Фановите дополнително биле загрижени од тоа што нејзината мајка неодамна поднела барање до судот да биде информирана за сите решенија поврзани со нејзината ќерка, а таа се обидела да го стори истото во 2019 година, но без успех.


Од друга страна, нејзините сегашни соработници истакнуваат дека #FreeBritney е само една голема теорија на заговор, па затоа менаџерот на Бритни, Лари Рудолф, тврди дека притворот е добра работа за неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi