Се обидов да си го одземам животот неколку пати

15 јули, 2020
ddddd

Ќерката на починатиот музичар Мајкл Џексон, Париз, не ги крие последиците што животот ги остави врз неа последниве години. Откако светските медиуми минатата година започнаа да пишуваат за тоа што направил починатиот музичар за време на неговиот живот, излезе документарен филм „Оставајќи го Нејланд“ во кој Џејмс Сафехук и Вејд Робсон раскажаа како Мајкл сексуално ги злоупотребува, Париз се бореше со нејзиното ментално здравје. Тогаш медиумите објавија дека се обидела да се самоубие, а сега, како дел од сопствената мини документарна серија на Фејсбук, таа самата зборуваше за тоа.

View this post on Instagram

felt like granola trail mix, might delete later idk

A post shared by PK (@parisjackson) on

Имено, 22-годишната девојка уште на самиот почеток призна дека се бори со недостаток на самодоверба и создава искривена слика за сопственото тело. Со оглед дека за прв пат се соочила со ова како девојче, не крие дека била намерно повредена.

Дури откако нејзиниот татко почина во 2009 година, 22-годишната Париз рече дека започнала да се здебелува. „Храната ми стана зависност, а потоа братучетка ми ме нарече „дебела“, по што си реков себеси дека не можам повеќе така. Па започнала самата да се повредува“, рече таа без двоумење. Иако никогаш не помислила дека ќе умре од она што го сторила сама, таа вели дека тоа е одличен начин да се одвлече од емотивната болка. Потоа призна: „Да, се обидов многу пати да се самоубијам“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi