31 мај, 2020

Ѕвездата на акциските филмови Долф Лундгрен не мирува ниту дур е во карантин. Поради затворањето на теретаната, тој е принуден да тренира дома, а благодарение на искуството, тоа не му претставува проблем. Користејќи минимална опрема, Лундгрен прави кружни вежби кои му помагаат да ја одржи линијата и мускулната маса на завидно ниво. Тој секоја вежба ја повторува 15 пати и не игнорира никаков дел од телото, што е потврдено со видеото што го објави на Инстаграм за да ги мотивира своите следбеници да го следат неговиот пример.

Овој 62-годишник е запаметен од многумина за улогата на Хи-Ман во филмот Masters of the Universe во 1987 година. Тој подоцна отелотвори бројни други херои, меѓу другите, појавувајќи се во четвртото продолжение на Роки, каде беше Иван Драго.

View this post on Instagram

Let’s stay safe and stay in shape!???

A post shared by Dolph Lundgren (@dolphlundgren) on

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Се сеќавате на Химен? Тој изгледа импресивно на 62 години и покажа зошто
Горе