Секаде го обожаваат, а не сите ги знаат овие детали – еве со што се занимавал Том Хенкс пред актерската кариера!

10 јули, 2020
tom

Легендарниот актер Том Хенкс утре го слави својот 64 роденден, а овие детали од неговиот живот се малку познати во јавноста.Томас Џефри Хенкс е роден на 9 јули 1956 година. Тој влезе во светот на актерството на само 17 години, а денес важи за еден од најпопуларните, најплатените и најомилените актери. Сепак, иако е познат низ целиот свет, има бројни детали за актерот кој утре го слави својот 64 роденден, кои малку се познати во јавноста.

Тој работеше на разни места пред да стане актер

Пред да влезе во актерскиот свет, Хенкс беше принуден да работи на разни места за да си обезбеди пари за храна и изнајмување стан. Меѓу другото, актерот работел на аеродромот во Окленд, каде носел куфери, а кога бил малку помлад, продал пуканки и кикирики на познатиот стадион во Окленд.

<p>Legendarni glumac Tom Henks sutra proslavlja svoj 64. rođendan, a ovi detalji iz njegovog života malo su poznati javnosti.</p>

Тој направи драстични промени во неговиот изглед поради улогите

Колку е посветен на својата работа, покажува фактот дека тој одеше до крајни граници, поради неговите улоги – со глад и губење на тежината до непрепознатливост, тој се подготвуваше за оскаровската улога на ХИВ-позитивниот Ендру Бекет во филмот Philadelphia од 1993 година.Подоцна ја поврати тежината, која потоа повторно драстично ја изгуби поради улогата во легендарниот филм Cast Away од 2009 година, што ја следи приказната за Чак Ноланд, единствениот преживеан од несреќата на авионот кој беше заробен на пуст остров со месеци.

Тој е страствен колекционер на машини за пишување

Актерот е „опседнат“ со собирање машини за пишување, а тој купил над 80 различни модели од целиот свет. Всушност, тој ги сака толку многу што дизајнираше апликација за пишување што го носи неговото име и симулира звук и чувство како да пишувате на антички машини за пишување. Оваа апликација наменета за употреба на таблети беше голем успех и во 2014 година беше една од најпопуларните и најбараните.

Тој ги користи социјалните мрежи за да им помогне на луѓето

Во 2015 година, Хенкс започна да го користи својот профил на Твитер за да им помогне на луѓето да најдат предмети што ги изгубиле. Актерот оттогаш објавуваше фотографии од изгубените предмети заедно со нивната локација, за да им помогне на оние што ги изгубиле да ги вратат. Освен фактот дека има доста банални артикли, како нараквици, чевли и чорапи, има и лични карти и други важни документи.

<p>Legendarni glumac Tom Henks sutra proslavlja svoj 64. rođendan, a ovi detalji iz njegovog života malo su poznati javnosti.</p>

Глумеше заедно со својата ќерка

Том Хенкс има четири деца – Колин, Чет, Елизабет и Труман, и секој од нив во одреден момент имал контакти со глума, што не е изненадувачки ако се земе предвид талентот на нивниот татко. Сепак, малку е познато дека Хенкс глумеше во истиот филм со својата ќерка Елизабет, во култниот филм „Forest Camp“ од 1994 година. Неговата наследничка се појави во улога на „незгоден“ ученик, кој не сакаше да дозволи Форест да седи до неа на училишниот автобус.

Се ожени двапати

Првиот брак се случи во 1978 година со Саманта Луис, со која имаше две деца, Колин и Елизабета. Тие се разведоа во 1987 година, а само една година подоцна се ожени со Рита Вилсон, со која сè уште ужива во љубовта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi