Селена Гомез ги загрижи обожавателите: „Таа ова не го заслужи!“

26 октомври, 2020
profimedia-0398917307 (1)


Бидејќи нејзината музичка кариера напредува, здравствената состојба на пејачката Селена Гомез се соочи со вистински предизвици во изминатите неколку години. Имено, уште во 2015 година, таа зборуваше за лупус – автоимуно заболување во кое се произведуваат антитела насочени против сопствените клетки, кое беше дијагностицирано во 2013 година.


Уште кога прв пат зборуваше за тоа, таа веќе не крие како се чувствува и какви последици и оставила оваа болест. Вчера таа кратко контактираше со обожаватели, кои забележаа дека прима инфузија. Иако таа воопшто не зборуваше за тоа, многумина беа загрижени за сцената.

Селена Гомес си направи еднаква татуировка с приятелка (СНИМКИ) - Любопитно  - DarikNews.bg


Меѓу морето на позитивни реакции, имаше и такви кои навистина не жалат за тоа. Причината, истакнаа тие, е што таа наводно ја одбила актерката Франсиа Раиса, која и подари бубрег пред три години. „Прво ја принуди да биде нејзина донаторка, а потоа по операцијата одеднаш почна да ја нарекува„ донатор “отколку пријател“, е еден од таквите коментари.

Спокойно, дами! И Селена Гомес напълня СНИМКИ


Од друга страна, Селена признава дека не се чувствува безбедно за ефектите што ги остава лупусот врз нејзиното тело. ‘Станав несигурна. Поради лупусот, мојата тежина постојано варира, многу. Но на крајот, не е толку важно. Луѓето можат да ме навредуваат поради дебелината, но тоа е само нивна омраза “, рече таа во една прилика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum