Семејството Кардашијан 14 години прикажуваше семејни скандали, а ТОЈ беше причина за крајот на реалното шоу?

11 септември, 2020
2321227_profimedia0556986583_ls


Реалното шоу „Во чекор со Кардашијанс“ завршува по 14 години емитување, што ги шокираше обожавателите на популарното семејство, кое се прослави со овој формат. Прво, Роб се повлече од шоуто, а потоа Кортни, но никој не очекуваше дека семејството Кардашијан ќе престане да ја емитува својата емисија. Бидејќи популарното семејство беше придружено со скандали и бродоломи во последните неколку години, не е изненадувачки што тие одлучија да не го даваат својот живот на јавноста на послужавник.

Скандалозни најави и нервно растројство на раперот Канје Вест

Сè започна кога раперот Канје Вест реши да учествува на претседателските избори во Америка, а Ким, наводно, била против неговата одлука. Тој го одржа првиот митинг како дел од претседателската кампања и најмногу внимание посвети на абортусот, велејќи дека неговата мајка „му го спаси животот“, затоа што неговиот татко сакал таа да абортира. Потоа, липајќи од солзи, тој рече дека Бог му се појавил за време на бременоста на сопругата Кардашијан, па затоа се откажале од абортус. Раперот потоа отишол во имот во Вајоминг, а со своите објави на Твитер, потоа го уништил семејството. Тој напиша дека Ким сака да го смести во лудница и дека се обидел да се разведе од неа. Ја повикал и неговата свекрва Крис Џенер објавувајќи ги пораките што и ги испратил, а потоа ја молел да престане да го игнорира за време на една деловна одлука. Сепак, Канје продолжи со најавите и ја обвини Крис за продажбата на експлицитната снимка на нејзината ќерка, односно неговата сопруга.

Канје Вест

По скандалозните објави на раперот, кои набргу беа избришани, Кардашијан јавно изјави дека нејзиниот сопруг е болен: „Животот со биполарно растројство не го спречи да ги реализира своите соништа и креативни идеи, колку и да изгледаа лоши. Тоа е дел од неговата генијалност. ” Канје тогаш јавно и се извини на сопругата, а за време на нивниот прв состанок, по скандалот, сопругата Кардашијан беше фотографирана во солзи. Сепак, парот „заборавил“ на инцидентот и го продолжил животот точно таму каде што застанале.

Клои ја изневери своето момче неколку часа пред породувањето, а една година подоцна се бакнувал со пријателката на Кајли. Во 2018 година, во јавноста се појави видео во кое таткото на детето на Клои, Тристан Томпсон, се бакнува со непозната девојка во клубот. Непозната девојка со долга, права, кафеава коса најпрво разговарала со Томпсон, а потоа се доближиле едни до други, па се случи бакнеж.