Семејството Кардашијан не ги интересира пандемијата: Крис Џенер организираше забава!

28 ноември, 2020
kim

Денот на благодарноста го одбележа и семејството Кардашијан. Познатите сестри се собраа во куќата на нивната мајка Крис Џенер (65). На граѓаните во Калифорнија претходно им беше препорачано да не патуваат за празникот или да се собираат поради пандемијата на вирусот корона. Поради тоа, прославата со Кардашијанс предизвика забуна.

Кортни (41) објави неколку фотографии на Insta-story, а сите ги погоди онаа каде што Крис позира покрај трпезата наместена за 14 лица.

Клои (36) неодамна изјави дека семејството ќе оди на тестирање пред Божиќните празници, па постои можност тоа да го направиле пред Денот на благодарноста. Кардашијанс подготвиле и многу храна за гостите, но според странските медиуми списокот на гости е непознат.

Покрај тоа, Центрите за контрола на болести ги повикаа граѓаните да го ограничат бројот на контакти што е можно повеќе за да се овозможи меѓусебно растојание и да се спречи ширењето на инфекцијата.

Семејството Кардашијан предизвика контроверзии и прашањето дали повторно ги кршат мерките.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi