Сестрата на Нејмар е права БОМБА: Една слика беше доволна за сите да паднат во транс

23 април, 2020
Рафаела Сантос

Рафаела Сантос, сестра на фудбалската ѕвезда Нејмар, во овие тешки времиња реши да ги почасти своите многу следбеници на Инстаграм со своите провокативни слики.

Таа излегла на една напуштена улица со своето домашно милениче и постирала неколку фотографии на кои изгледа зачудувачки.

View this post on Instagram

👀

A post shared by Rafa (@rafaella) on

View this post on Instagram

🐶💕

A post shared by Rafa (@rafaella) on

Оваа дваесет и петгодишена моделка е доста активена на оваа социјална мрежа, каде таа секојдневно објавува слики што го зголемуваат притисокот на машката популација.

View this post on Instagram

👙

A post shared by Rafa (@rafaella) on

View this post on Instagram

💚

A post shared by Rafa (@rafaella) on

View this post on Instagram

☀️

A post shared by Rafa (@rafaella) on

За потсетување, Рафаела е помладата сестра на фудбалерот на PSG со кој е многу блиска. Тие исто така покажаа љубов еден кон друг со тетоважи, па Нејмар има портрет од лицето на својата сестра на десниот бицепс, а Рафаела ги има очите на својот брат на десната рака. Исто така, двајцата имаат истетовирано дијамант – над дијамантот кај Рафаела е испишан зборот „fratello“ (на италијански брат), а над тој кај Нејмар е испишан зборот „sorella“ (сестра).