Северина има се помалку и помалку пари, а судот ја казни за фотографирање на својот син!

20 мај, 2020
severina

Сева има помалку и помалку пари, а судот ја казни за фотографирање на својот син

Пејачката, во меѓувреме, како што дознаваме, изгуби уште една тужба. Сè помалку и помалку финансиски ресурси има, а нема настапи, по што Севе, наводно, моралa да почне да штеди,  а Игор лошо се справил со тоа.

Северина Којиќ (48) и Игор Којиќ (32), пишуваат српските медиуми, се на работ на развод.Како што е веќе познато, сплитската пејачка дојде во Белград кон средината на март за да го види својот малолетен син со српскиот претприемач Милан Поповиќ (55). Поради пандемијата со корона вирусот  остана во Белград, поточно во семејната куќа Којиќ .Проблемите меѓу Северина и Игор, наводно, ескалирале таму.

– Игор беше навикнат  Северина да заработува пари од настапи уште од почетокот на врската. Кога започна пандемијата, Северина престана да настапува, како и сите пејачки, и како што има многу парични казни за да плати на суд, плус трошоците за живот, што секогаш таа ги плаќа, мораше да почне да штеди.. Игор тогаш полуде – тврди извор за српските медиуми.

Пејачката, во меѓувреме, како што дознаваме, изгуби уште една тужба. Севе поднесе жалба против привремената мерка на Општинскиот граѓански суд во Загреб од јули 2019 година, според која не е дозволено да објавува фотографии од својот малолетен син на социјалните мрежи, Инстаграм и Фејсбук. Исто така, таа мораше да ги отстрани сите фотографии. Во октомври 2019 година, Судот во Дубровник ја потврди привремената мерка. Сепак, Севе  продолжи да објавува фотографии од момчето. Тоа е привремена мерка која важи до крајот на парницата помеѓу поранешните партнери.

Доколку случајно ја заборави оваа судска одлука, Севе треба да плати 5.000 куни, а казната ќе се удвои секој пат кога фотографијата се појави на социјалните медиуми. И медиумите почнаа да пишуваат. Напишано е дека Игор ја обвинил Северина во Белград дека е виновна за сите нивни проблеми, односно дека семејството ќе банкротира заради неа, на што таа одговорила: Сакаш пари? Заработи.

Потоа Севе се врати во Загреб, а Игор остана службено во Белград како менаџер на фудбал. Родителите на Игор, Олја и Драган Којиќ Кеба, наводно не го поддржувале својот син во таа одлука, велејќи му дека не може да ја остави сопругата во неволја, но тој бил убеден дека донел правилна одлука. Кеба не одговори на нашите повици, а адвокатот на Северина, Мате Матиќ, рече дека ќе одговори, но тој не го стори тоа.

Пред неколку дена, Којиќ ја избриша заедничката фотографија со Северина од својот профил. Тој не и честиташе неодамнешниот роденден на Севе јавно,а цело време го прави тоа . Игор и Севе во Белград, наводно, започнале да расправаат за базенот што го имаат  фамилијата Којиќ во рамките на вилата. Пејачката, наводно, сакаше да го реновира базенот и да го наполни со морска вода за да може да позира за своите социјални мрежи.

– Побара да се купат лежалки и мебел за дворот за да може да се сонча и да се слика за Инстаграм. Таа, исто така, имаше забелешки за базенот на Кеба, па предложи и него да го реконструираат, да стават нови плочки и да го наполнат со морска вода. Тоа беше моментот кога му пукна филмот на Којиќ – велат извори за српските медиуми.