Северина се огласи по короната: Јас поминав без симптоми, но некои пријатели умираа..

20 октомври, 2020
severina

Северина на Инстаграм ги повика сите да носат маски и да држат дистанца поради пандемијата на коронавирус.

Ја надминав короната, немав никакви симптоми, некои од моите пријатели имаа силни симптоми, но фала му на Бога, сите се живи. Еден од моите познаници од Сплит ја опиша неговата приказна кога го закачија за респиратор. Спортист, млад , три деца … тој вели дека сакал да умре. Некои велат дека короната доаѓа во уште полоша форма … Некои велат дека вонземјани доаѓаат кај нас … Тие велат сè, но вие ја слушате вашата совест и се грижите за себе и за другите “, напиша пејачката и продолжи: “Ова е Токио, јас бев таму во 2002 година. На нивните семафори можеше да се забележат илјада луѓе преполни заедно. Ова е Токио, вечерва околу 20 часот по нивно време. Сите тие носат маски и се на далечина. Можеме ли да го направиме ова? ? На ТВ, само бројки ни даваат, толку многу заразени, толку мртви + толку заразени што дури и не знаат. Лекарите и медицинските сестри се заразени, болниците се полни, а луѓето со сериозни болести, како што е ракот, чекаат … И сите чекаме некој да ни каже „готово е.“ Но, тоа е се од неодговорност. Ве молам, носете маски и држете се на дистанца. Многу ги сакам луѓето и ми недостигаат и луѓе и концерти, но сега кога илјада луѓе дневно се разболуваат, сега ве сакам најмногу. “Ве молам, носете маски и внимавајте. И не бидете еден од “бројките “. Ве сакам”, напиша таа во описот на видеото од Токио.