Северина уапсена во Белград!

15 април, 2020
severina

Како што пренсеуваат српските медиуми, Северина Којиќ е уапсена поради кршење на полицискиот час.

Имено, пејачката застанала околу 21 часот во близина на Трговскиот центар Оков на улицата “Partizanske avijacije”во Белград.

Полицијата го запрела БМВ-то со загребски регистарски таблици и по проверките откриле дека на пејачката не и било дозволено да се движи за време на полицискиот час и согласно тоа била приведена во станица.

Српските медиуми посочуваат дека пејачката е однесена во суд за прекршоци.

Во Србија, во моментов на сила е полициски час кој трае од 17 часот до 5 часот наутро и граѓаните мора за тоа време да останат во своите домови.