ШОК! ФЕДЕРЕР Е СИН НА ПОЗНАТ СРПСКИ ПЕЈАЧ: Откриена е ГОЛЕМАТА ТАЈНА која познатиот тенисер сакаше да ја сокрие!

19 април, 2020
ROGER FEDERER (SUI)TENNIS - THE CHAMPIONSHIPS -  WIMBLEDON - ALL ENGLAND LAWN TENNIS AND CROQUET CLUB - ATP - WTA - ITF - WIMBLEDON - SW19 - LONDON - GREAT  BRITAIN - 2019

На прво читање сигурно помисливте, каков Роџер, какви глупости…Каков Нино…

Реагиравме и ние на тој начин, но пред да ја видиме фотографијата како кружи на интернет и бевме скаменети, а потоа секако се смеевме.

На интернет кружеше фотографија од Роџер Федерер на млада возраст, како и од пејачот Нино Решич. Ако на многумина не им падна на ум за сличноста меѓу двајцата, оваа фотографија тоа го деменатира. Само погледнете колку се слични тие, а коментарот над сликата гласи:

Не знаеме што да кажеме, но ова на интернет е нешто од позабавните работи кои се појавиле во последно време. Ви го направивме денот нели?