СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ОДМОРОТ ВО ХРВАТСКА НА ЏЕЈ-ЗИ И БЕЈОНСЕ

10 септември, 2020
IMG-20200908-WA0010

Ексклузивната  фотографија на Џеј Зи и Бијонсе сами ја испратија до вработените во ресторанот каде поминаа часови во интимност – уживајќи во оброкот составен од јастог и морски бас. Глорија ги дознава сите детали за роденденското патување на најголемата пејачка на денешницата!

Не е тајна дека сопружниците Бијонсе и Џеј Зи негуваат посебна љубов кон нашето крајбрежје кое се роди летото 2011 година кога оваа светски позната музичарка беше бремена со својата ќерка Блу Ајви. Легендите велат дека е мал и го носи името на синиот бршлен од островот Хвар. Секој пат кога овие музичари ќе ја посетат Хрватска, ќе дознаеме, тие ќе бидат воодушевени од нејзината убавина, но и од приватноста што им се обезбедува тука. Токму затоа тие повторно се враќаат кај нас и овојпат Глорија ексклузивно ги дознава деталите за нивното патување.

Тие слетаа на аеродромот во Дубровник на 1 септември и потоа се упатија кон изнајмената луксузна суперјахта „Лана“, долга 107 метри. Роко Толиќ и Иван Маслаш, вработени во ВИП-службата на аеродромот во Дубровник, си обезбедија влез во Хрватска во строга приватност. Како што дознаваме, тие првиот ден го поминале во водите на Дубровник и ја поминале ноќта на брод недалеку од заливот Три сестриче, а утрото тргнале кон Корчула. Тие се закотвиле во близина на островот Врник, каде намерно решиле да го поминат целиот ден и да ручаат со пријател од Newујорк кој бил во нивна придружба и две негувачки и само еден телохранител Јулиус.

Популарниот пар пристигна во Врник на 2 септември со брод со своите деца, осумгодишната Блу Ајви и тригодишните близнаци Руми и Сер Картер. Тие ручаа во уметничкиот клуб Врник, ресторан во сопственост на адвокатот и претприемач Перо Лозица, а според вработените, тие јаделе риба за предјадење, а потоа и јастог со домашни тестенини.

Бидејќи покрај ресторанот е изградена црква во 1856 година, Бијонсе и Џеј Зи сакаа да го видат нејзиниот ентериер, па г-ѓа Марија Драгања, родена на тој остров, им ја отвори вратата. Веднаш по влегувањето, Бијонсе отпеа евангелие и го фотографираше нејзиниот ентериер. Близнаците и Блу Ајви потоа се вратија во бродот со дадилките, а Бијонсе и Џеј Зи го продолжија ручекот на терасата. Џеј Зи свиреше песни од нов, сè уште необјавен албум и на терасата во ресторанот поминаа неколку часа сами во интимна атмосфера.

КАКО ШТО ПОТВРДИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КОРЦУЛА АНДРИЈА ФАБРИС, островот не бил евакуиран поради пристигнувањето на светскиот познат пар исто така и туристите не им пречеа на ручекот  и не им бараа автограми.

Двојката беше толку задоволна од Врник што решија да се сликаат со вработените во ресторанот и да им испратат заедничка фотографија пред да објават делови од нивниот одмор на Јадранот на социјалните мрежи. Според описот на луѓето што ги виделе таму, Бијонсе и Џеј Зи се однесувале многу интимно, заљубено и цело време се држеле за раце.

Иако парот и нивните деца поминаа неколку дена на Корнати и островот Вис, Бијонсе, како што е веќе познато, сакаше да го прослави својот роденден на 4 септември на познатиот остров во форма на срце – Галешњак, бидејќи тоа е симбол на убовта. Бидејќи нивниот престој во нашите води стана јавно уште тогаш, така што тие не можеа да излезат на брегот колку што беа првите неколку дена од нивниот престој во нашата земја, тие вешто ги избегнуваа фотографите за да ја заштитат сопствената и приватноста на нивните деца.

БИЈОНСЕ  ЛИЧНО ИСПРАТИ ФОТОГРАФИЈА СО ЛУЃЕТО ОД РЕСТОРАНОТ КАДЕ ШТО СЕ СЕ СЛИКА ПРЕД ЦРКВАТА КАДЕ ТАА И ЏЕЈ ЗИ ГО ИСПЕАА ЕВАНГЕЛИЕТО.

Во вторникот, на 8 септември, во 12:30 часот, летаа од Дубровник за Америка со желба повторно да одат во Хрватска, а деталите за роденденското патување на Бијонсе светот ќе ги видат само по нивното заминување.