Сите лудуваа за Ана, која беше мис на Југославија. Како изгледа таа на 57 години- БОМБА!

27 април, 2020
DT2k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWW1VN01EQV8vNjA5MjljNTdmZDg4YjM3MWUyZGRhYTM0Y2U0NmU3MGMuanBlZ5GTAs0DjgCBoTAB

Ана Сасо ја освои титулата Мис Југославија во 1982 година. Имала ангажмани во Париз и Милано и добила понуди за снимање филмови. Се откажа од филмска кариера бидејќи не сакаше да снима топлес сцени.

На натпреварот во Мис на светот, таа се најде во топ 15, што ја направи симбол за убавината на стара Југославија. Атрактивната девојка од Сплит беше прогласена за најубава југословенска пред 36 години, а денес изгледа многу добро.

Манекенката беше во брак со кралот на ноќниот живот во Сплит, Ненад Баре Теклиќ. Тој го возеше првото „Порше“ во Сплит, и за околу триесет години отвори десет од најдобрите кафулиња и клубови на Далмацијата. Тој почина пред неколку години во сообраќајна несреќа.

Беше мажена и со Игор Франчески. Рибарот и адвокатот бесрамно ја изневеруваше и ги шеташе младите девојки во центарот на Сплит. Таа го напушти, а две години по нивниот развод, Франчески беше уапсен затоа што девојчињата во една организирана група се проституирале во неговиот стан.

View this post on Instagram

#fitnessaddicted💞

A post shared by Ana Sasso (@sasso.ana63) on