Сите се загрижени за здравјето на Бред Пит: Пуши по 60 цигари дневно и одбива да јаде!

8 декември, 2020
bred-pit-na


Иако многу се пишуваше во последните четири години откако Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа за Анџелина која се бори со тешки здравствени проблеми предизвикани од нејзиното екстремно слабеење, сега дознаваме дека Бред се бори и со некои нездрави навики што може да бидат многу се кобни за неговата здравствена состојба.

Така, Бред наводно се бори со откажување од пушење, додека претходно можевме да прочитаме како актерот е склон кон алкохол и разни опијати од кои претпочита марихуана. Минатиот месец, актерот волонтираше да им помогне на семејствата со ниски примања во Лос Анџелес, а за време на оваа акција, папараците го фотографираа и го фатија како пуши цигари.

Сепак, не може да се заклучи дека Пит пали цигари една по друга, едноставно затоа што бил фотографиран како пуши за време на неговото неодамнешно волонтирање. Додуша, кога беше многу помлад, самиот Бред призна дека страсно пушел една цигара по друга. За време на интервјуто за Њујорк Тајмс, тој рече дека во 90-тите години обично се криел додека пуши затоа што бил засрамен од вниманието што го привлекува, особено поради толку лоша навика.

Но, по една деценија зависност од пушење, Пит сфати дека се ставил во еден вид затвор каде што го држеле опијати. Затоа, тој реши да престане да пуши марихуана, но тој почна да излегува почесто, па му беше тешко да се откаже од сите лоши задоволства.

Патем, ова не е прв пат Пит да биде обвинет за зависност од пушење. Пред неколку години News Wire тврдеше дека Пит не може да го следи ветувањето дека ќе престане да пуши. Имено, само една година откако актерот изјави дека ќе се откаже од цигарите, тој беше фотографиран со цигара додека беше на бизнис патување во Париз.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi