Сите зборуваат за новата бременост на Меган Маркл

30 април, 2020
меган 1

Експертот за кралското семејство даде интересна анализа за малиот Арчи и потенцијалното второ дете Меган Маркл и Хари, кои наскоро би можеле да ја објават веста за новата бременост- како што пишуваат светските медиуми.

Мајка Мејер, експерт за кралското семејство и основач на Beumum Etiquette, која ги едуцира потрошувачите и деловните активности на британскиот протокол, култура и слично, можеби нема кристална топка, но таа има едно прилично интересно предвидување во однос на принцот Хари и Меган Маркл.

Низ целиот свет пишуваат дека е многу веројатно дека оваа поранешна кралска двојка наскоро да ја објави веста за пристигнувањето на нивното второ дете, бидејќи тие не сакаат голема разлика меѓу децата. Поточно, на 6ти мај, малиот Арчи наполни една година, а Хари сака да му даде можност да расте со брат или сестра на блиска возраст, што беше случај и со него и принцот Вилијам. Мејер, сепак, не се мачеше да предвиди кога Меган ќе ја објави бременоста, но даде анализа на бебето Арчи и Сасекс број два.

За разлика од Арчи, ова бебе ќе се роди во Америка. Тоа значи дека детето може еден ден технички да стане претседател на САД “, рече Мејер. Со оглед на тоа дека принцот Хари шести по ред по кој би можел да ја наследи Британската круна – по принцот Чарлс, принцот Вилијам, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис – поверојатно е дека неговото дете ќе ужива во придобивките од Белата куќа.