Со Библијата ги оправдува разголените фотографии на социјалните мрежи!

1 април, 2020
rachel-bush-768x384

Рејчел Буш изградила опасно заносна кариера како инфлуенсерка на Инстаграм. Да, тоа е навистина можно.Но не само што изградила свој голем бизнис, туку и убаво се омажила- за американскиот фудбалер Џордан Поер.

Во овие тешки времиња таа го привлече вниманието со тоа што ги праша интернет корисниците (а нејзе ја следат 1,3 милиони луѓе) дали се во карантин, но тоа го направи на многу сладок начин-облечена во минимално жолто бикини.

View this post on Instagram

Y’all self quarantining or nah? 😅

A post shared by Rachel Bush (@rachelbush) on

Рејчел одела на училиште во Јужна Флорида кога почнала да споделува слики од себе во бикини. Луѓето почнале да ја следат, а со големиот број на следачи доаѓаат и платените промоции, односно платените појавувања на социјалните мрежи.

“Сите го осудуваат она што го гледаат на социјалните мрежи, но не сфаќаат дека 85 проценти од мојот живот е нешто друго.”

View this post on Instagram

Pleased with simplicity.

A post shared by Rachel Bush (@rachelbush) on

Ја разбираме Рејчел во целост, би сакале во живо да и кажеме дека сочувствуваме со нејзините проблеми.

View this post on Instagram

Pretty in pink 🎀

A post shared by Rachel Bush (@rachelbush) on

Она што е посебно интересно е нејзината десничарска идеологија која вклучува и силна христијанска вера.

Вели дека луѓето и приоѓаат и коментираат дека објавува неприкладни фотографии на Инстаграм.

“Луѓето велат, го ставаш твојот задник на социјални мрежи, а јас им одговарам дека и Адам и Ева биле голи и дека тоа нема никаква врска со мојата политичка идеологија”.

View this post on Instagram

Soon as I step in…🤪

A post shared by Rachel Bush (@rachelbush) on

View this post on Instagram

South of the border 🇲🇽

A post shared by Rachel Bush (@rachelbush) on

View this post on Instagram

Front or back?

A post shared by Rachel Bush (@rachelbush) on