Со кого се забавува поранешното момче на Кети Холмс? После толку години, згасна нивната љубов… (ВИДЕО)

19 септември, 2020
ЏЕЈМИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

Џејми Фокс, славниот 52-годишен актер и поранешно момче на актерката Кети Холмс, на својот Инстаграм профил објави видео во кое слави дека неговата 26-годишна ќерка Корин Фокс ја освоила Еми наградата, престижна американска награда од телевизиска продукција.

Уживаат со чаша вино и не го кријат својот ентузијазам. Актерот, со вистинско име Ерик Марлон Бишоп, доби ќерка во врска со Кони Клајн. Корин започна да глуми на шестгодишна возраст, а дипломира на Академијата за драмска уметност по студиите за односи со јавноста.

Актерот беше со Кети Холмс по разводот со Том Круз, а Кети поднесе барање за развод во јуни 2012 година. За прв пат беа видени заедно во август 2013 година, а Џејми поминуваше многу време во нејзиниот стан во Њујорк.

Во декември 2017 година, тие конечно почнаа да се појавуваат по социјални собири, а само една година подоцна, во август 2018 година, на нивната љубов и дојде крајот.

Џејми беше виден еден викенд во друштво на 21-годишната пејачка Селе Ваве, а Кети, наводно, била сама во Њујорк. Потоа се појавија гласини дека Џејми и Кети раскинале уште во мај истата година.