СОФИЈА МИЛОШЕВИЌ ГО ПОКАЖА ТРУДНИЧКОТО СТОМАЧЕ: Манекенката позираше во тесна комбинација, фановите се воодушевија од сцената

16 мај, 2020
sofia 2

Софија Милошевиќ ужива во бременоста, а неодамна призна дека се опуштила со храна и дека се здобила со седум килограми.

Сепак, тие килограми сè уште не се видливи на манекенката, но нејзиниот труднички стомак почна да се појавува.

Таа на Инстаграм објави селфи во мини здолниште со длабок струк, и ги покажа и градите. Софија е позната по тоа што секојдневно објавува свои портрети на социјалните мрежи, така што разликата помеѓу нејзината друга состојба е веќе забележлива. Бидејќи порано имаше целосно рамен стомак, сега во бременоста промената е веќе видлива.

Со оглед дека сè уште не стигнала до средината на бременоста, многумина коментираат дека моделот сепак ќе има одлична линија сè додека не пристигне бебето. Бидејќи нејзиниот партнер Лука Јовиќ, со кого очекува дете, го скрши стапалото и се наоѓа во Мадрид, а таа е во Белград, Софија се посвети на организирање на времето, за да може полесно да ја поднесе осаменоста.