Сопругот на удавената актерка сега живее со нејзината сестра, сликата на која тие се држат за раце го шокираше светот!

29 септември, 2020
насловна

Актерот стана многу близок во последните неколку месеци со реката Никала, сестрата на неговата поранешна сопруга која се удави на 8 јули оваа година.

Поранешниот сопруг на покојната актерка Наја Ривера, Рајан Дорси (37) започна да живее со нејзината сестра Никала Ривера (25).

Целта, како што истакна Никала, е заедно да се воспитуваат синот на Рајан и Наја, Џози(5), кој ја загуби својата мајка во јули оваа година.

Да потсетиме, ѕвездата од серијата „Glee“ трагично го загуби животот на 33-годишна возраст, кога исчезна на езерото Пир на 8 јули, а нејзиното безживотно тело беше пронајдено пет дена подоцна на длабочина од 25 до 30 метри и изнесено од езерото.

Причината за смртта на младата актерка е давење, а начинот е несреќа, констатирале лекарите кои ја извршиле обдукцијата. Наја тогаш, како што пишуваа светските медиуми, успеа да го спаси нејзиниот син, но не и самата себе.

Сега на нејзиниот тажен сопруг и помага нејзината помлада сестра, и како што велат – тие се неразделни од трагедијата што ги снајде.

Рајан и Никала неодамна се преселија заедно во изнајмена куќа која има три спални соби, каде се грижат за Џози, која минатата недела наполни пет години, а имаат и помош од родителите на Рајан. Двојката ја поминува секоја слободна минута од своето време заедно и тие не ја напуштаат куќата едни без други.

Манекенката, која е висока 180 сантиметри, зачудувачки изгледа како нејзината постара сестра. Тие имаат исти очи, нос и усни, но се разликуваат само по висина. Од трагедијата, Рајан и Никалаја силно се потпираа едни на други и уживаа меѓусебна поддршка и удобност.

Сепак, Никалаја и Рајан фрлија сенка на сето ова на 19 септември, кога беа фотографирани во трговски центар, и како тие се држат за раце, начинот на кој паровите се држат за раце.

Фановите на починатата актерка веруваат дека нешто повеќе од семејна интимност се случува меѓу нив и дека ги надминува односите со робовите.