Сораја се огласи за тајната венчавка и призна за што се работи: Ова го очекува после бракот!

6 мај, 2020
сораја

Пред неколку дена излегоа информации дека старлетата Сораја Вучелиќ тајно се омажила за холандски милионер.

Сораја минатиот викенд беше уапсена во Црна Гора за кршење на мерките воведени поради вонредната состојба, а во тој момент се откри дека на своето презиме Вучелиќ го додала и презимето Масони.

View this post on Instagram

💅 ..I met the biggest love in the mirror..

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

Тогаш беше објавено дека таа тајно се омажила со милионер од Холандија, и дека сега го носи и неговото презиме, а старлетата сега за прв пат се огласи по сите шпекулации.

View this post on Instagram

🌻

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Искрено, не сакам да зборувам за приватниот живот, тоа е сепак е моја работа и не сакам јавно да го објавувам. Едвај чекам да се отворат границите и да одам таму каде што припаѓам – изјави Сораја за Телеграф, а како што се наведува, мислела на градот на нејзиниот сопруг.