Сораја се венчала? Сите зборуваат за нејзиното ново презиме

4 мај, 2020
сораја 4

Сораја Вучелиќ, според црногорските медиуми, е уапсена, а сега се води полемика за нејзиното презиме.

Имено, Сара Вучелиќ Мејсон се споменува како целосно име на старлетата, па многумина мислеа дека се венчала.

„Постапувајќи по оперативни информации, полицијата извршила увид во една куќа во Борје, во која биле пронајдени две женски лица, С.М. и М.М., кои не поседувале потврди за ослободување од меѓуопштинската забрана за сообраќај. С.М и М.М беа лишени од слобода и, со кривична пријава, спроведени до Јавниот обвинител во Основното државно обвинителство“, изјави Полициската управа за „Вести“.

Патем, Сораја на Инстаграм објави фотографии од апсењето, каде што беше во женското друштво. Таа покажа како како го поминува времето таму, и во коментарите напиша дека е во Црна Гора.

View this post on Instagram

#loveislove 🦋

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on