Стара кока добра јуха ал се млаџа боље куха :) интересен прилог за уште поинтересна тема . Отворете ;)

1 април, 2020
Screenshot_8

Дали знаете што имаат заедничко Меланија и Доналд Трамп, Емануел и Бригита Макрон, Дражен Жериќ Жера и неговата сопруга Барбара и Жељко Бебек и неговата сопруга Ружица? Сите овие парови, всушност, ја делат разликата во години од неколку децении. Во следните минути, дознајте кој во Хрватска го има рекордот за една од најголемите разлики во старосните групи, но и чија љубовна приказна предизвика осуда поради 24 години разлика. Прилог од Матеј Слогар.

Многумина се согласуваат дека годините, кога станува збор за љубовта, не се важни. Тоа го докажуваат бројни примери на брачни двојки ширум светот, како и Хрватска. Меланија и Доналд Трамп се во брак веќе 15 години. Тие се запознале во ноќен клуб во Њујорк во 1998 година, а Меланија е 24 години помлада од Доналд. Оваа разлика од 24 години ја делат францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Бригита. Овој пар предизвикал скандал кога се заљубил: тој имал 16 години, а таа имала 40 години и таа била негова професорка. Сепак, нивната врска беше посилна од социјалните предрасуди.

Разликата во годините никогаш не им пречеше на Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас. Тие се запознале додека Мајкл сè уште бил во нивниот прв брак, а тој ја заведувал велејќи дека тој ќе биде татко на нејзините деца. Двајцата се родени во истиот ден, 25 септември, а славниот актер е 25 години постар од неговата убава сопруга.

Меѓународно познатата адвокатка Амал и холивудскиот актер Џорџ Клуни се сретнаа на хуманитарна забава во Италија, по што почнаа да се допишуваат. Тие се заљубија и покрај големата разлика во годините – имено, Џорџ е 17 години постар од Амал. Тие се венчале во 2014 година во Венеција и за брзо станале родители на браќа близнаци Александар и Ела.

Бројни хрватски парови докажуваат дека љубовта не знае за правила. Дражен Жериќ Жера, пејач на популарниот бенд Црвена Јабука, ја запознал својата сопруга Барбара на море додека работела како сезонска келнерка. Тој кажал дека после само два месеци сфатил дека е помлада од него 24 години. Тие се венчаа и имаат близнаци Петра и Маре.

А веројатно една од најголемите разлики во годините ја одржуваат Жељко Бебек и неговата сопруга Ружица. Имено, Жељко е 34 години постар од Ружица. Таа со години била обожавателка на Жељко и веројатно не можела ниту да замисли дека еден ден ќе се омажи баш за него.

„Благодарение на неа, кариерата повторно заблеска, обврските се големи  и без нејзина помош би било тешко да се успее“, вели Жељко Бебек.

Дека помладото е послатко, докажува и актерката Јелена Перчин која се вљуби во црногорскиот актер Момчило Оташевиќ и покрај 9 годишната разлика. Воопшто не ги мачи затоа што тие одлично се сложуваат:

„Ако би можела да кажам зошто го сакам него, тоа е неговиот неверојатен карактер, тој е толку позитивен, нема агресија во него, човек не може да дојде во судир со него, не можам да се расправам со него. Тоа е прекрасно “, рече таа во една пригода.

И за крај една убава љубовна приказна која се роди помеѓу пејачката Северина и Игор Којиќ и покрај 15 годишната разлика. Двојката е во брак четири години а се венчаа неколку пати. Најнеобична беше нивната африканска свадба во Занзибар. Редовната свадба се одржа во Белград, а снимките од таа свадбена прослава ги послужија и како видео спот.

Сите можеме да се согласиме дека овие славни парови докажуваат дека љубовта ги брише границите и дека годините, во случајов, се само број.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi