Старлетата го прослави роденденот: За овој детал на забавата зборуваат сите (ФОТО)

29 јуни, 2020
khloe

Клои Кардашијан го прослави својот 36-ти роденден на забавата која ја ошишаа како “Поголема од животот”.

“Здраво луѓе! Едвај е 9 наутро и преплавена сум со слатки и убави пораки”, напоша Клои на Твитер.

“Многу ве сакам и не можам да се чувствувам повеќе сакано! Благодарам, милион пати благодарам!”, напиша пред да почне со подготовките за прославата.

Foto: Printscreen/B92.net/Instagram

Веднаш после тоа, Клои објавуваше слики како се одвиваат плановите за прославата.

На својот инстаграм профил покажа огромни розеви балони со нејзиниот прекар Коко, Букети со цвеќиња и вкусни слатки во кои уживаа.

Клои имаше дури и тобоган на дување на кој беше и нејзиното лице како и на перниците и колачите.