Старлетите и елитната проституција: Тие удирале со штикли по јахтите на богатите!

11 април, 2020
prostitucija

Не е тајна дека српските старлети наплаќале за своите услуги и дека во своите дела тие биле дел од елитните афери за проституција за који се пишува и се зборува со години.

Тие беа приведувани, јавно осудувани и казнувани – што е за секое осудување. И некои го признаа тоа јавно, а некои го кријат, додека информациите за цените се објавуваат во јавноста нон-стоп.

Кралицата на силиконите Тијана Џуричиќ беше осудена во април 2014 година пред прекршочен суд за вршење проституција.

По изјавата на сведокот и откривањето на фактите, Тијана е осудена во прв степен со парична казна од 40.000 динари. Прекршочниот суд потоа дополнително ја казни силиконска кралица 10.000 динари за измислена адреса.

Во една прилика, таа отвори понуда јавно на Фејсбук со која бара девојчиња кои сакаат да одат на деловни придружби да се пријават на оглас, а предуслов за ангажман е англиски или германски. Рекламата беше брзо отстранета.

Граничната полиција ги уапси во 2016 година во Подгорица Ема Џукиќ (24), Которанка Роловиќ (39), попозната како Мадам Жеjка, Вана Симиќ (22) од Лозница, Александра – Каца Радојевиќ (26) од Белград, учесник на реалното шоу „Парови“ и Марко Лушиќ (30) од Загреб, поранешен шеф на „Вечера за 5“.

Тие биле запрени на Тиват во пристаништето Порто Црна Гора пред јахтата „Афродита“, која пловела под знамето на Кајманските острови. Кај Ема пронашле 7, 5 грама кокаин во гаќичките. Сите приведени беа ослободени. Во врска со ова, се тврди дека биле вмешани во афера „елитна проституција“.

Една придружничка тогаш велеше: – На црногорскиот брег, има многу таканаречени старлети, девојчиња кои учествуваа во реалните програми, кои имаа секс пред камерите, кои сега зборуваат за нивните сексуални способности. Затоа многу конвои летаат кон брегот.

Жељка Роловиќ (37), која беше осомничена за проституција од страна на обвинителството во 2015 година, постигнала договор за признание.

Мина Врбаски јавно призна минатиот мај за време на истрага за недвижен имот дека се занимавала со проституција, а потоа „цените“ почнале да се појавуваат во јавноста. Пријател на градските девојчиња со низок морал тврдеше за медиумите дека Мина им наплаќала за нејзините услуги по 70 евра за половина час и дека спиела со фудбалерите бесплатно.

Според еден пријател, Мина започнала да работи преку реклами, а подоцна со помош на макро и давала половина од парите. Таа потроши најголем дел од своите пари на гардероба.