Суровата приказна на познатата актерка: Посвоила две деца, им овозможила сѐ, а сега се прават дека не ја познаваат, за сѐ е виновна сектата!

16 септември, 2020
profimedia-0299494738


Никол Кидман е позната по својата обемна филмографија и наградуваните улоги, но таа често крие од јавноста тешки работи од приватниот живот. Сè започна со нејзиниот прв брак со холивудската sвезда Том Круз. По состанокот на снимањето на нивниот филм „Денови на грмотевици“ од 1989 година, Круз и Кидман запловија во романса, која кулминираше со венчавка нешто повеќе од една година подоцна.


Никол изјави дека веднаш сакала да има деца и дека наскоро била бремена. Сепак, загубата на нејзиното прво дете целосно ја скрши. Ова болно и трауматско искуство ги натера Кидман и Круз да посвојат две деца: ќерката Изабел Џејн и синот Конор Ентони. Бела и Конор биле посвоени преку саентолошката црква (или секта) затоа што нивните биолошки родители не можеле да се грижат за нив. Во 2001 година, Кидман претрпе уште еден абортус, а Круз истата година поднесе барање за развод, повикувајќи се на непомирливи разлики. Децата останале со нивниот татко и црквата, што наводно резултирало во затегната врска со познатата актерка. Медиумите наведоа и дека главната причина за нивниот развод е фасцинацијата на Том со црквата, а сето тоа се рефлектира кај децата кои се помалку биле во контакт со нив. – Одлучија да и се посветат на скиентологијата, а мојата работа како мајка е да ги сакам – изјави познатата актерка за списанието „СЗО“ пред две години. Кога таткото на Никол почина, нејзината посвоена ќерка не беше физички присутна за да ја поддржи.


А Кидман, пак, не присуствуваше на венчавката на Бела со информатичарот Макс Паркер во 2015 година – иако се чини дека ниту нејзиниот татко ниту нејзиниот брат не беа гости на интимната церемонија. Фановите брзо забележаа и дека во нејзиниот говор кај Кидман, за време на добивањето на Златниот глобус во 2018 година, таа им се заблагодари само на своите биолошки ќерки со нејзиниот втор сопруг Кит Урбан.