Светот е во шок! Испливаа тајните на Меган Маркл!

8 април, 2020
kralica

Меган Маркл е постојано во центарот на вниманието на светската јавност. Најновите вести што ја разбранија светската јавност се наводниот развод со принцот Хари и нејзиното вистинско име.

Откако јавноста успеа да дојде до Изводот на родени на малиот Арчи, син на Меган и Хари,  во светот повторно започнаа полемики за вистинското име на Меган.

„Принцезата на Велика Британија – Рејчел Меган“, е напишано во матичната книга на родените кај малиот принц Арчи. Меган во јавноста никогаш не се претставува под името Рејчел Меган и покрај тоа што и во нејзината официјална биографија е наведено тоа име.

Нејзините пријатели изјавиле дека Меган отсекогаш посакувала да живее холивудски живот:

„Таа секогаш сакаше ваква слава и не верувам дека на Хари му било тешко да ја внесе во славните води. Кога се донесе одлуката да се преселат во Лос Анџелес, Хари не се двоумеше многу“ – изјави близок извор на брачниот пар за странските медиуми, додавајќи дека самиот Хари бил фасциниран од нејзиниот близок контакт со ѕвездите на Холивуд и затоа не е изненадувачки што тој ги следи плановите на својата сопруга. Како што наведува изворот, Меган е навистина среќна што постигнала совршено решение – во брак со принц, но сепак има слобода да ги исполнува самостојно своите желби без да бара дозвола од кралското семејство за секој свој чекор.

Во светските медиуми често се зборуваше и се очекуваше Меган да се врати на актерството, а потоа беше објавено дека таа воопшто не била заинтересирана да продолжи во таа насока.

„Иако досега добила многу понуди, Меган верува дека повеќето од нив се„излитени“ и под нејзина чест“, рече изворот и додаде дека Меган е навистина загрижена знаејќи дека критичарите ќе бидат особено груби кон неа откако повторно ќе се врати зад камерата.