Sвездата на „Игра на тронови“, снимена во Дубровник, се шпекулира дека со него е Николас Кејџ!

3 октомври, 2020
николас насловна

Актерот Педро Паскал, најпознат по улогите на принцот Оберин Мартел во хит серијата „Игра на тронови“ и Хавиер Пења во серијата „Наркос“, беше снимен во Дубровник.

Фотографите го фатија на балконот од хотелот во кој престојува.

Паскал наводно е во Дубровник на снимањето на филмот „Неиздржлива тежина на масивниот талент“, а Дубровник пишува дека Николас Кејџ тајно пристигнал во Хрватска со него.

Во споменатиот филм, Кејџ ќе игра измислена верзија за тоа како се обидува да добие улога во филмот на Квентин Тарантино, додека на патот решава приватни проблеми со неговата тинејџерка