Таа на сцената се проби со контроверзниот сингл, а денес е една од најуспешните во светот!

25 октомври, 2020
кети

Кети Пери се пласираше на светската сцена со хитот „I Kissed a Girl“, а денес е една од најпопуларните пејачки во светот. По повод нејзиниот роденден, се сетивме на најголемите хитови што ги објави.


Кетрин Елизабет Хадсон ја познаваме како Кети Пери, а оваа дама ја заинтригира јавноста од самиот почеток на нејзината кариера. Иако не успеа веднаш да го освои светот со своите песни, со нејзиниот втор албум „Еден од момците“ од 2008 година ги освои светските топ листи, а потоа со контроверзниот сингл „Јас бакнав девојче“ ја покрена конкуренцијата пред неа.


Следуваа бројни врвни хитови, кои и денес ги пее нејзината публика, а Кети Пери моментално е една од најпознатите пејачки во светот. Денес таа го слави својот 36-ти роденден, по кој повод се потсетивме на најголемите хитови од нејзината брилијантна кариера.