Таа си го сака а тој си је воле :) Џенифер и Бред приказна од филмовите :) Ама кој жанр ?!

23 април, 2020
Naslovna

Поминаа 15 години од разводот на Џенифер Анистон и Бред Пит, а нивната љубовна приказна сè уште се раскажува. Очигледно, парот секогаш имал добри односи и актерката била скоро сигурна дека ќе достигне длабока возраст до него, сепак, тие раскинале по само пет години брак, а тој брзо се преселил со Анџелина Џоли – шок предизвикан од горење на странските медиуми .

Џенифер Анистон беше во брак со Џастин Теро од 2015 до 2017 година, а Бранџелина официјално се „скрши“ во 2019 година, а заедно имаат шест деца.


Според странските медиуми, поранешните сопружници сега го обновуваат пријателскиот однос, а многумина се сомневаат дека се помириле и им даваат на својата љубов друга шанса. Сепак, од самиот почеток, Џенифер рече дека двајцата се судат еден од друг. Инаку, Бред и Џен беа споени од нивните агенти во 1998 година. Актерот тогаш се раздели со Гвинет Палтроу. Неколку месеци подоцна, Анистон блескаше со него, а за прв пат во јавноста, тие се појавија заедно на Еми наградите во 1999 година. Бред ја запросил Џенифер еден месец подоцна, а актерката се пофали со прстен во позадината на концертот на Стинг. Бракот се случил летото 2000 година во Малибу. Тие имаа одлична свадба, иако двајцата се спротивставија на церемонијата да биде јавна. За време на едно интервју, Џенифер Анистон зборуваше за нејзината прва средба со Бред. Актерката тогаш признала дека се забавувала и уште на почетокот и се  допаднал.

“Обајцата знаевме дека се сакаме еден со друг”, се присетува актерката, “Беше чудно. Мислев:” Ова е чудно. Сè се одвиваше непречено … Ова беше многу забавно “, рече таа, која имаше и голема желба да започне семејство со него, убедена дека ќе може добро да ги балансира кариерата и мајчинството.

Сепак, ги очекуваше многу поинаква судбина.

По разделбата со Анџелина, Бред Пит, наводно, и се јавил на Џен и и се извинил на неа за се што сметал дека е грешка во нивниот брак.

“Тој е многу поразличен отколку што беше кога двајцата беа заедно. Тој стана самокритичен и напорно работеше на себе”, изјави извор за странските медиуми во 2016 година, додавајќи дека нема ништо повеќе од пријателство меѓу Бред и Џенифер, иако навивачите дури тогаш се надеваа дека ќе ја обноват љубовта. Наместо тоа, тие станаа добри пријатели и не беа толку блиски од нивниот развод. Двојката сè уште не коментира за гласините дека во моментот се помируваат, како и дека се во заеднички карантин за време на корона вирусот.