„Тато и направи убав кревет на мама на дното на езерото“ – последните зборови на убавата глумица кријат грозоморна тајна!?

13 јули, 2020
akterka 2

Актерката Наја Ривера (33) исчезна пред неколку дена додека престојуваше на езерото со својот четиригодишен син. Двајцата изнајмиле брод на езерото Пиру во национален парк во близина на Лос Анџелес, а актерката оттогаш не е видена повторно. Момчето било пронајдено само.

Нејзиниот син им кажал на спасувачите дека „мама отишла на пливање и не се вратила“, а медиумите пренесуваат дека нејзиното тело можеби нема никогаш да биде најдено.

 Имено, во езерото Пира телата на удавените претежно излегуваат на површина од седум до десет дена, иако се случува и да не бидат пронајдени.

<p>Njen sin je spasiocima rekao da je "mama otišla da pliva i nije se vratila", a mediji prenose da njeno telo možda nikada i neće biti nađeno!</p>

Сепак, се појавуваат различни теории на заговор.Една од најгласните е дека, наводно, за оваа трагедија е виновен поранешниот сопруг на актерката и татко на малиот Џорси, Рајан Дорси.

Главната основа на овие шпекулации лежи во описот на последната фотографија што ја објави Наја со својот син, а во описот напиша „Само ние двајца“.

View this post on Instagram

just the two of us

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera) on

Раперот Еминем има песна со исто име, а стиховите на песната се поврзуваат со оваа ситуација.

“Grab a couple of toys and let Dada strap you in the car seat. Oh, where’s Mama? She’s taking a little nap in the trunk – “Земи неколку играчки и остави го тато да те намести на седиштето во колата. О каде е мама? Таа спие во багажникот.”

<p>Njen sin je spasiocima rekao da je "mama otišla da pliva i nije se vratila", a mediji prenose da njeno telo možda nikada i neće biti nađeno!</p>

 Сепак, последните стихови ги наведе луѓето да мислат дека Рајан наводно е виновен за сè:

„Мама е премногу заспана за да чуе како врескаш во нејзиното уво. Значи, не можеш да ја разбудиш, но не грижи се, тато направи убав кревет за мама на дното на езерото“.

Наја беше најпозната по улогата во серијата Glee, а глумеше и во Beach Guardians и The Prince of Bel Air.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris