Тешко е да му се одолее: Миленикот на жените покажа одлична форма на 59 години!

9 септември, 2020
32888018-0-image-m-93_1599505035397

Легендарниот рокер Џон Бон Џови наскоро треба да го објави својот нов, долгоочекуван албум „Bon Jovi: 2020“, а во меѓувреме ја оддржува својата добра форма и здрав начин на живот.

58-годишниот наградуван музичар е снимен за време на утринското трчање во Хемптонс, и никој не можеше да помогне, а да не ја забележи неговата мускулеста структура на телото во спортското издание, а камерите што го снимија не му го расипаа расположението и не му го спречиа тренирањето.

Џови неодамна откри дека се одржува во форма со трчање шест дена во неделата најмалку еден час и дека вежба со тегови.

“Со години вежбам вежби за трчање и тегови. Сега ќе започнам да вежбам јога и да уживам во тоа. Јас сум човек од 21 век”, изјави тој за Men’s Health.

Џови не мируваше за време на карантинот, но се здружи со колегите и љубителите на музиката за да изведат виртуелен перформанс, а неодамна ја заврши продажбата на неговата куќа со поглед кон океанот во Палм Бич за 20 милиони долари, само две години откако ја купи. Истиот ден кога го потпиша договорот за продажба, купи нова куќа за 43 милиони долари.

Минатата година Џови уживаше на својот одмор во Хрватска, каде беше воодушевен од храната, луѓето и крајбрежјето и вети дека сигурно ќе се врати повторно.