Throwback сликата на Рис Витерспун е обичен потсетник за тоа колку луд беше стилот од 90-тите години

10 мај, 2020
ris

Рис Витерспун сака да знаете дека треба да и се заблагодарите на Дру Баримор за тенките веѓи што ги имаше во 90-тите. Актерката од „The Little Fires Everywhere“ на 7ми мај на Инстаграм сподели фотографија од премиерата на филмот Nowhere во 1997 г.

“Аххх … стил на 90-тите”, вели во нејзиниот наслов. “Гледав низ стари фотографии и прилично сум сигурна дека @gwenstefani е одговорна за овој тренд на коса, @drewbarrymore е инспирација за овие веги, и @jaredleto е одговорен за мојот кожен „чоукер“. Фала ви!“

Сето тоа држи, иако ние искрено немаше да бидеме лути ако таа повторно се појави во истото издание денес. Погледнете уште неколку слики на Витсперпун на премиерата Nowhere во прилог.