Тие се родени еден за друг: Никогаш не се венчале и поминале 27 години во тајна врска!

26 април, 2020
download (1)

Џесика Ланг и Сем Шепард поминаа 27 години во врската, а заедно тие добија ќерка, Хана Шепард и син, Самуел Волкер Шепард.

Љубовната приказна на Џесика Ланг и Сем Шепард беше една од најголемите холивудски приказни на сите времиња. Двојката се запознала во 1982 година при снимањето на филмот „Frances“ и потоа почнале да се гледаат, но тие никогаш не застанале на олтарот. Затоа нивната приказна ја доби својата филмска реализација.

Кога се запознале Сем бил во брак со познатата балетска танчерка О-Лан Џонс. Тие многу години ја одржуваа својата врска во тајност.

Во една прилика, Сем изјавил дека Џесика е единствената жена со која може да живее затоа што друга нема да го трпи, додавајќи дека таа е неверојатно искрена личност.

Нивната љубов е крунисана во сценариото на „Луд од љубов“, приказна заснована на судбината на еден пар кој може и не може да биде заедно. Иако решија да не зборуваат многу за нивната љубов, Џесика беше таа која знаеше како да прекине тоа во тишина.

„Тој е голем човек, толку природен. Никој не може да се спореди со него во поглед на машкоста“, рече таа.

Сем почина во 2017 година од ефектите на болеста на Лу Гериг на 73-годишна возраст, а Џесика остана негова најголема љубов до неговата смрт. Поминаа 27 години заедно, а само неколку недели пред неговата смрт, Џесика даде големо интервју за AARP во кое зборуваше за него.